
Een speciale verkoopexpositie bij MICKSART van twee kunstenaars uit Gaza: Ahmed Aldaalsa en Hussain Al Jerjawi. Zij verbeelden beide, als kunstenaar, ooggetuigen en lijdend onderwerp van het eerste uur, de uitzichtloosheid, geweld en verslagenheid in een verwoest Gaza.
De expositie is gelijkertijd met de expositie Harvest te bezoeken van 20 juli tot 9 november 2025.
Ahmed(26), wonend en werkend in Gaza, heeft vorig jaar zomer geëxposeerd in Zwolle met de expositie Gaza ’24. Kunstruimte Het Langhuis toonde zijn tekeningen, handgeschoten foto’s en korte filmpjes. Hussain (17) was Ahmeds student en maakt net als Ahmed regelmatig tekeningen en soms schilderingen en foto’s over de situatie in Gaza. Beide jonge kunstenaars geven ons een ondubbelzinnig inkijkje in hun belevingswereld en tonen hun onmacht maar ook hun (veer)kracht.
De tekeningen zijn vaak rauw en bij gebrek aan materiaal met houtskool of krijtjes op papier gemaakt, gefotografeerd en op het instagram kanaal getoond. De foto’s gemaakt met de smartphone. De originele werken komen de Gazastrook niet uit. Met Ahmed is vorig jaar een bijzondere formule gevonden om zijn werk hier te reproduceren. De Nederlandse kunstenaar/graficus Olivier Otten heeft het werk van Ahmed met instemming bewerkt en gezeefdrukt op A2 en A3 vellen in kleine oplage. Omdat dit een eenmalige actie was worden de laatste tekeningen en foto’s van Ahmed en Hussain geprint op A2/ A3 en A5 formaat.



Een aantal zeefdrukken uit die eerste serie worden opnieuw geëxposeerd bij MICKSART. De andere niet gezeefdrukte tekeningen en foto’s worden op kwaliteit papier geprint. De opbrengst gaat direct naar de beide jonge kunstenaars.

Over Ahmed Aldaalsa: Ahmed heeft eerder geëxposeerd in galeries, en gaf cursussen aan kinderen. Nu is zijn huis verwoest, hij overleefde met zijn familie in een tent, nabij Rafah in Nuseirat, en probeert inmiddels het verwoeste huis weer leefbaar te maken terwijl er een humanitaire ramp voltrekt.
Ahmed over zijn laatste tekening WAR; “In fact, I don’t find much to say because the amount of fear, distraction and depression is clear in the work”.
Ahmed fotografeert de laatste tijd steeds meer. Hij toont ons het ‘alledaagse leven’ in de straten van Gaza.




Over Hussain Al Jerjawi: Hussain is een 17-jarige kunstenaar in spe en fotograaf. Hij is geïnteresseerd in kunst en striptekenen en probeert zijn talent te ontwikkelen. Hij was erg actief in de Gazaanse kunstgemeenschap voordat deze oorlog begon. Meer dan een jaar lang leven hij en zijn familie in constante angst, nooit wetend wat de dag gaat brengen.


Met het kopen van deze rauwe en kwetsbare tekeningen en foto’s van Ahmed en Hussain, koopt u niet alleen een stuk getekende geschiedenis en werk van getalenteerde jonge kunstenaars maar stelt u hen in staat geld te verdienen met hun kunst, iets wat nu voor hen onmogelijk is.
Deze expositie is een initiatief van mij en MICKSART galerie eigenaar, Erik Knegt.
Veiling: Speciaal voor dit thema worden er ook een paar gecustomizede bio based sneakers van het merk Saye geveild, X- Made by Marit en de opbrengst hiervan gaat naar artsen zonder grenzen. Bieden kan tijdens de opening van de beide exposities.
Bezoek deze expositie en groepsexpositie Harvest bij MICKSART
van 20 juli tot 09 november 2025
Kapitein Grantstraat 24 | T: 06-57193375| E: info@micksartgallery.nl
Openingstijden Maandag t/m zaterdag: 10.00 tot 17.00 uur Elke 1e en 3e zondag van de maand: 12.00 tot 17.00 uur Voor groepen kunnen afwijkende tijden worden afgesproken